top of page
Vyhledat

Sapa top 5!

Malá Hanoi na kraji Prahy, to je tržnice Sapa. Při první návštěvě možná zažijete menší kulturní šok! Je to tu trošku "messy", doprava lehce chaotická, bistra zdaleka nesplnila zaběhnuté hygienické normy, všude je cítit rybí omáčka a exotické vůně.


V Sapě nasajete atmosféru daleké Asie a přitom se nachází pouhých 30 minut autem z centra Prahy. Areál Sapy je otevřený veřejnosti denně od 8:00 - 22:00 hodin.

Trung Tam Thuong Mai Sapa, v překladu „obchodní centrum Sapa“ nabízí skoro všechno, na co si vzpomenete. Od ponožek, drogerii až po elektroniku.


Málokdo ví, že Sapa je i centrem vzdělání a kultury. V areálu najdete školku, jazykové centrum, buddhistickou pagodu, redakce, pobočky vietnamských i českých firem a řadu služeb. Pořádají se zde velkolepé vietnamské svatby, koncerty i oslavy Nového lunárního roku.


Jeden z hlavních důvodů, proč sem lidí jezdí, jsou skvělá bistra a restaurace! Míst, kde se dá najíst je hodně, ale nejlepší jsou ty specializované, které mají v nabídce max dvě jídla. Abych vám výběr usnadnila, sepsala jsem svých top 5 míst.


1. Bún cá Hai Phong

Jméno bistra napovídá, co si zde můžete objednat. Je to bún cá - lehký vývar s rýžovými nudlemi, kousky smaženého kapra, čerstvým koprem a spoustou bylinek. Slibuju i nejedlíkům ryb, že si tuhle polívku zamilujete.


2. Bún cha Hai Ha

Toto místo jsem zmiňovala v minulém článku, ale nesmí chybět v mé top pětce. Skvělý bůček přímo z grilu a výborná omáčka k tomu.


3. Bánh Cuon Phuong Phuong

Bánh cuon je ve Vietnamu oblíbené snídaňové jídlo. Jsou to rýžové palačinky s mletým masem a jidášovým uchem, servírují se s rybí omáčkou a bylinkami. Dělají se na páře na obrovských hrncích, je to krásná podívaná! Stavte se v bistru Phuong Phuong, kde vám je připraví vždy čertsvé.


4. Dung Lien

Kachní bistro! Maso k vám na talíř jde rovnou z grilu, k tomu dostanete kopec rýžových nudlí, sójovku a kachní vývar.


5. Pho Tung

Pro milovníky Phočka tu je Pho Tung, tuhle restauraci najdete naproti buddhistické pagodě.


Tak hurá do Sapy na skvělý vietnamský street food! Všechny bistra najdete na Googlu, skvělým pomocníkem je i www.sapamapa.cz.

Pokud se bojíte vydat do tržnice sami, vyrazte se mnou na Sapa tour! Výborně se najíte a dozvíte se spoustu zajímavých informací.


A na co se můžete těšit příště? Sepíšu vám skvělý recept!

27 830 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page